Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów.

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W SZKOŁACH GMINY ŻEGOCINA 2017

    Uczniowie klas pierwszych są jak średniowieczni rycerze. Po okresie pobytu w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych (u rycerzy to okres giermkowania) przeszli do klas pierwszych i tu, po wstępnym okresie przygotowań, musieli popisywać się swoimi umiejętnościami, aby wreszcie dostąpić zaszczytu ślubowania i pasowania.
   W każdej szkole odbywa się to nieco inaczej, ale te dwa elementy wystepują wszędzie. W nagrodę za wstąpienie do szkolnej społeczności otrzymują od starszych kolegów i rodziców różne upominki, a na dowód przynależności do danej szkoły - legitymację szkolną.
  
Dzieci z tego rocznika będą po raz pierwszy po wielu latach uczęszczać do szkoły podstawowej osiem lat. To wynik wprowadzonej z dniem 1 września 2017 roku reformy oświaty sygnowanej nazwiskiem Ministra Edukacji Narodowej - pani Anny Zalewskiej.
  
Przedstawiamy relacje z tych uroczystości. Niektóre z nich, jak np. w Szkole Podstawowej w Łąkcie Górnej były elementem obchodów Dnia Edukacji Narodowej, czy Święta Szkoły, w innych są to oddzielne wydarzenia.

Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów w SP Łąkta Górna - 16.10 Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów w SP Bytomsko - 16.10.2017

Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów w SP Łąkta Górna - 16.10.2017

Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów w SP Bytomsko - 16.10.2017

Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów w SP Rozdziele - Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów w SP Żegocina - 23.10.2017

Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów w SP Rozdziele - 19.10.2017

Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów w SP Żegocina - 23.10.2017

[wstecz]