KABARET "APSIK" -  ŁĄKTA GÓRNA

Kabaret "Apsik" z Łąkty Górnej.

     Od stycznia 2007 roku działa w łąkieckiej świetlicy wiejskiej młodzieżowa grupa kabaretowa, która pierwotnie nazywała się "Korpielorze", a od połowy 2008 roku "Apsik". Patronat nad jej funkcjonowaniem sprawuje CKSiT w Żegocinie. Zespół założyła i prowadzi  świetlicowa Alicja Krzysztofiak - Dudek.
    
Kabaret z Łąkty ma już za sobą kilka występów na terenie Gminy Żegocina. Na przełomie marca i kwietnia 2008 r. grupa po raz pierwszy wzięła udział w przesłuchaniach konkursowych i od razu odniosła duży sukces, zajmując w "Przeglądzie Form Kabaretowych i Komediowych "Gęba" I miejsce. Impreza odbyła się w Domu Kultury "Podgórze" w Krakowie i tenże ośrodek był organizatorem przedsięwzięcia.
    Liczne sa już wystepy grupy kabaretowej w macierzystej Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie Górnej. Wystąpili m. in. na Dniach Babci i Dziadka, Jubileuszu Anny Łękawy, Andrzejkach, Spotkaniach Opłatkowych. Zespół występował także na imprezach gminnych w Żegocinie ("Piknik na Powitanie Lata") i powiatowych ("Święto Powiatu Bocheńskiego 2008").
     21 listopada 2008 roku łąkiecka grupa kabaretowa wzięła udział w IV. Ogólnopolskim Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych w Domu Kultury "Kadr" w Warszawie. Choć nie zdobyła tam laurów, ale pozostawiła dobre wrażenie.
     Kabaret "Apsik" tworzą: Justyna Dyrla, Edyta Kępa, Agnieszka Owsianka, Łukasz Orzeł, Jan Krzysztofiak, Łukasz Łowczowski.
     W 2010 roku zespół zakończył działalność.

Kabaret "Apsik". Kabaret "Apsik".
Kabaret "Apsik". Kabaret "Apsik".
Kabaret "Apsik". Kabaret "Apsik" z "Kabaretem Młodych Panów".
Kabaret "Apsik". Kabaret "Apsik".

MATERIAŁY FILMOWE

Skecz pt. "Cyrk".

Skecz pt. "Policja i ksiądz".

[wstecz]