RODZINNY PIKNIK W PRZEDSZKOLU

Dzień Mamy 26.05.2003 w PP w Żegocinie.

    Kilka dni temu rodzice dzieci z Publicznego Przedszkola w Żegocinie otrzymali zaproszenia na "Rodzinny Piknik". Poproszono ich, aby przyszli do przedszkola w dniu 26 maja, czyli w tradycyjny Dzień Matki. Rodzice nie zawiedli i budynek przedszkola, a następnie jego otoczenie zaroiło się od dzieci i rodziców.

     Najpierw, z okazji Dnia Matki i Ojca (choć ten ostatni jest w czerwcu, ale wtedy będą wakacje), dzieci przygotowały program artystyczny, który zaprezentowały licznie przybyłym gościom (dorosłych było znacznie więcej niż dzieci). Inscenizacja baśni "Jaś i Małgosia", piosenki i tańce w wykonaniu dzieci zostały nagrodzone dużymi brawami rodziców. Potem dzieci wręczyły swoim mamom oraz tatusiom laurki i złożyły im życzenia.

    Dalsza część przedszkolnego święta miała już miejsce na placu rekreacyjnym przedszkola. Dorośli zapalili ognisko, dzieci piekły kiełbaski, którymi potem częstowano wszystkich przybyłych gości. Pracowała też przedszkolna kuchnia, która także serwowała kiełbaski oraz napoje.

     Radosny gwar rozlegał się wokół przedszkola ponad godzinę. Dzieci wykorzystywały czas na zabawę, dorośli rozmawiali. Także o przyszłości tego przedszkola, które przeprowadziło już rekrutację na nowy rok szkolny. Zostało zapisanych 60 dzieci, w tym połowę stanowią sześciolatki. - W okresie wakacji w budynku zostanie przeprowadzony remont kuchni. Ale w przyszłości trzeba będzie położyć na budynku spadzisty dach oraz wymienić stolarkę. Przydałyby się także nowe zabawki - informuje Dyrektorka Przedszkola mgr Urszula Wiśniowska.

     Z pewnością będzie mogła liczyć nie tylko na żegociński samorząd, ale także na pomoc rodziców. Taki integracyjny piknik pozwoli bowiem nie tylko poznać się rodzicom, ale także porozmawiać o przyszłości przedszkola. Bardzo liczny udział rodziców w tej imprezie świadczy o tym, że impreza była trafiona. To zasługa całej 10-osobowej załogi placówki. Nauczycielki sporo pracy musiały poświęcić na przygotowanie programu, dekoracji i dzieci do występów. Dlatego też odebrały od zadowolonych rodziców dużo słów uznania i podziękowania.

Piknik Rodzinny 2003

[wstecz]