KSIĄDZ ROMAN ŁAGOSZ PRZENIESIONY
DO PARAFII ŚW. PAWŁA APOSTOŁA W BOCHNI

Ksiądz Roman Łagosz.  Ks. Tomasz Majchrzak.
Ksiądz Roman Łagosz. Ks. Tomasz Majchrzak.

    W okresie wakacyjnym Ks. Bp Ordynariusz Wiktor Skworc dokonał wielu zmian na stanowiskach proboszczów, a także wikariuszów. Zmiany dotyczą m. in. jednego księdza wikariusza pracującego w Parafii Żegocina, a także jednego księdza rodaka.
    W końcu czerwca 2010 roku Ks. Bp Wiktor Skworc postanowił przenieść z Żegociny do Parafii Św. Pawła w Bochni ks. mgr Romana Łagosza, który świadczył kapłańską posługę w Żegocinie od lata 2007 roku. Nasza parafia była jego druga placówką, gdyż po święceniach, jako neoprezbiter został posłany do Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze. Pochodzący z Limanowej kapłan został wyświęcony w roku 2004 tj. tym samym, w którym święcenia otrzymał ks. Tomasz Szewczyk z Rozdziela, czy absolwent żegocińskiego LO, pochodzący z Rajbrotu ks. Łukasz Gruchała.
    W jego miejsce Ks. Biskup Wiktor Skworc skierował do Żegociny ks. mgr Janusza Krasa, pracującego dotychczas (od 2005 roku) w Parafii pw. Ducha Świętego w Rzuchowej (dekanat Tarnów - Zachód), do której trafił po święceniach w dniu 25 maja 2002 r. w bazylice katedralnej w Tarnowie.
    Miejsce kapłańskiej pracy zmienił także pochodzący z Łąkty Górnej ks. Tomasz Majchrzak, który z dniem 1 lipca 2010 roku został przeniesiony z funkcji proboszcza w Kamiannej na stanowisko proboszcza w Woli Mędrzechowskiej. Wyświęcony w 1991 roku kapłan  posługiwał poprzednio w Radłowie, Ociece, Męcinie i Jastrzębi, a od 2000 roku był proboszczem w Kamiannej, gdzie był następcą słynnego ks. dr. Henryka Ostacha - legendarnego kapłana, z którym łączy go zamiłowanie do pszczelarstwa. Ks. mgr Tomasz Majchrzak był także kapelanem Polskiego Związku Łowieckiego, Zarząd Okręgowy w Nowym Sączu.
    W sumie - decyzją biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca - zmieniło placówki 92 wikariuszy, a 28 parafii zyskało nowych proboszczów.

[parafia]                                                                                                    [archiwum.zegocina.pl]