10 lat proboszczowania ks. L. Dudziaka w Żegocinie.

10 LAT PROBOSZCZOWANIA KS. LESZKA DUDZIAKA W ŻEGOCINIE - 08.03.2013

   Uroczysta, wieczorna, koncelebrowana msza święta, odprawiona w intencji księdza proboszcza Leszka Dudziaka w dniu 8 marca 2013 roku w żegocińskim kościele parafialnym przez wszystkich kapłanów tutaj pełniących posługę, była wyrazem dziękczynienia za 10 letni okres pracy w Żegocinie księdza proboszcza. Jako następca zmarłego w styczniu 2003 roku ks. prałata Antoniego Poręby pochodzący z Kamionnej kapłan objął stanowisko dokładnie 8 marca 2003 roku. Dziesiąta rocznica objęcia przez ks. Leszka Dudziaka urzędu proboszcza stała się dla parafian okazją do wyrażenia nie tylko modlitewnej wdzięczności, ale także złożenia podziękowań i przekazania upominków, a dla samego kapłana powodem do wspomnień i dokonania podsumowania minionej dekady.
   Podziękowania i życzenia na dalsze lata posługi kapłańskiej składały Księdzu Proboszczowi kolejno delegacje różnych grup parafialnych: ministrantów, dzieci, młodzieży, rady duszpasterskiej, "Caritasu", "Oazy", chóru parafialnego. Jako ostatni uczynili to księża wikariusze, w imieniu których przemówił ksiądz Antoni Lelito. Przypomniał słowa księdza proboszcza wypowiedziane na mszy świętej inaugurującej jego proboszczowanie w Żegocinie. Poinformował także wiernych i Księdza Proboszcza, że w Jego intencji trwają modlitwy Grupy Apostolskiej "Margaretki" ( to tzw. wieczysta modlitwa za kapłanów). Apostolat „Margaretka” zrodził się w Medziugorje i zaczyna obejmować już obie półkule. Wierni przyrzekają, że przez całe życie w wybranym dniu tygodnia będą modlić się za danego kapłana.
   Dziękując za modlitwę, podziękowania, upominki i pamięć Ksiądz Proboszcz przypomniał okoliczności, w jakich przybył do Żegociny, a było to w siedem tygodni po śmierci ks. prałata Antoniego Poręby. - Nie żałuję, kiedy ksiądz biskup zaproponował mi Żegocinę i się zgodziłem, nie żałuję tu ani jednego dnia pobytu. Tu się czuję jak u siebie w domu. Na miejscowym cmentarzu mam członków mojej rodziny. 10 lat - to dużo i nie dużo. Czy dobrze ten czas wykorzystałem ? Pan Bóg oceni. Patrzę na świątynię, właściwie nie jest wyremontowana tylko posadzka. Właściwie wszystko jest inne. To Wasza zasługa, bo proboszcz sam nie potrafi nic zrobić. Cieszę się, że dużo jest rozdawanych komunii świętej, bo nie w każdej parafii tak jest. Cieszę się z Waszej pamięci. Dziękuję za każde dobre słowo, za każde życzliwe serce. Jeżeli dzisiaj mogę o coś prosić, to proszę Was - pozwólcie mi tak przeżyć kolejne lata w tej parafii, abym po śmierci znalazł się w niebie - powiedział Ksiądz Proboszcz. Uroczystą mszę świętą uświetniły śpiewem: grupa "Oaza" oraz chór parafialny.
   10 lat proboszczowania księdza w Żegocinie zostały przez niego i parafian dobrze wykorzystane w wielu dziedzinach życia parafii. O wielu przedsięwzięciach i wydarzeniach religijnych pisaliśmy w naszym serwisie. Krótko przypomnijmy tylko niektóre: wzmocnienie kultu Patrona Parafii - Świętego Mikołaja - poprzez odnalezienie i wykorzystanie w nabożeństwach relikwii Świętego Patrona, wiele remontów w kościele (dach, wieże, organy, fundacje dwóch nowych dzwonów, renowacje obrazów, fundację dwóch epitafiów: ks. Poręby i ks. Białasa, wymiana mebli w zakrystii i tzw. babińcu) oraz na remont kaplicy cmentarnej, jak również przebudowa wikarówki na Dom Żałoby.

Śpiewa "Oaza".

Delegacje z kwiatami.

Podziękowania od Zespołu "Oaza".

Podziękowania od Zespołu "Oaza".

Podzięowania od rady duszpasterskiej.

Podziękowania od młodzieży.

Podziękowania od chóru parafialnego.

Podziękowania od Parafian z Rozdziela.

Podziękowania od Koła"Caritas" z Bytomska. Ks. Antoni Lelito - wikariusz.
Schola "Oaza".

Chór parafialny.

Koncelebrowana msza święta.

Ks.Proboszcz Leszek Dudziak.

10 lat proboszczowania ks. L. Dudziaka w Żegocinie - 08.03.2013 r.

POWITANIE KS. L.DUDZIAKA W ŻEGOCINIE >>>

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]