Prymicje Ks. Pawła Krawczyka.

PRYMICJE KSIĘDZA PAWŁA KRAWCZYKA - 31.05. - 01.06.2014

      W sobotę 30 maja 2014 r. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie  Ks. Biskup Andrzej Jeż udzielił  święceń 31 diakonom. - Nie lękajcie się świata, od Maryi uczmy się odwagi - powiedział do nowych kapłanów, wskazując im w homilii, aby byli gotowi w posłudze kapłańskiej stale nieść innym Osobę Jezusa Chrystusa i przepowiadać radości Ewangelii.
    Wśród wyświęconych jest pochodzący z Żegociny Paweł Krawczyk. Od kilku już dni mieszkańcy Jego rodzinnej wioski przygotowywali się na przyjęcie Księdza Prymicjanta, budując bramy powitalne i stawiając wzdłuż dróg dojazdowych przyozdobione kwiatami krzyże. Szykowały się bryczki i konna banderia.
    Prymicjant przyjechał do Żegociny pół godziny przed osiemnastą. Przed udekorowaną białymi kwiatami bramą powitalną z napisem "Witamy Księdza Prymicjanta", ustawioną na pograniczu Łąkty Górnej i Żegociny, czekała całkiem spora gromada parafian. Z radością witali nowego kapłana. W imieniu zgromadzonych słowa powitania skierował tu do Niego Wójt Gminy Żegocina - Jerzy Błoniarz. - Witam Cię serdecznie, Drogi Prymicjancie, w progach Twojej rodzinnej wsi - Żegociny, w imieniu wszystkich mieszkańców i własnym. Naszą społeczność stanowię dobrzy ludzie, ale na każdego, nawet tego najlepszego, czyhają pokusy. Dlatego są bardzo potrzebni przywódcy duchowi - księża. Długo czekała nasza gmina i parafia, bo aż 10 lat, na nowe - właśnie Twoje Księże Pawle - powołanie. Podejmujesz bardzo odpowiedzialne, trudne, ale i zaszczytne dzieło służenia Bogu i ludziom, także nam - Twoim Rodakom. Życzymy Ci dzisiaj prostej drogi w życiu kapłańskim, cierpliwości i wytrwałości. Obiecujemy modlitwę i potrzebne wsparcie, zawsze możesz na nas liczyć. Kochani Rodzice - gratuluje Wam, że w dzisiejszych trudnych czasach wychowaliście kapłana. Gratuluję także całej naszej społeczności. Cieszmy się, że od dzisiaj będziemy mieć kolejnego Księdza - Rodaka - powiedział, po czym wspólnie z Panią Haliną Rutkowską wręczył Prymicjantowi piękny bukiet kwiatów.
   Ksiądz Prymicjant przywitał się serdecznie z każdym uczestnikiem tego powitania, dzieciom hojnie rozdawał cukierki. Następnie wraz z Rodzicami wsiadł do pięknie przyozdobionej bryczki i w asyście konnej banderii i wozów strażackich z OSP w Żegocinie, przyjechał pod kościół parafialny w Żegocinie, pozdrawiany serdecznie przez stojących na chodnikach mieszkańców Żegociny. W bramie powitalnej postawionej na schodach wiodących do kościoła, czekał na niego w asyście ministrantów, orkiestry dętej CKSiT w Żegocinie i wiernych ksiądz proboszcz Leszek Dudziak, wikariusze oraz księża rodacy: dr Zbigniew Kępa i ks. Tomasz Krawczyk (krewny Ks. Prymicjanta).
    Niebawem, w asyście księży, ministrantów, swojej rodziny i parafian wszedł do kościoła, gdzie niebawem rozpoczęło się odprawiane przez niego nabożeństwo majowe. Po jego zakończeniu rozpoczęła się wieczorna Msza Święta, koncelebrowanej przez księży: Romana Krasa i Zbigniewa Kępę.
   Po jej zakończeniu znów serdecznie pozdrawiany prymicyjny orszak przejechał wraz z banderią do domu rodzinnego neoprezbitera. Nastał czas oczekiwania na mszę prymicyjną.

Prymicje Ks. Pawła Krawczyka - powitanie.

Prymicje Ks. Pawła Krawczyka - w żegocińskim kościele.

Prymicje Ks. Pawła Krawczyka - dzień pierwszy - 31.05.2014 r.

FOTOGALERIA - CZ. I >>>

PRYMICJE - NIEDZIELA 01.06.2014 >>>

RELACJA WIDEO >>>

PRYMICJE - AGAPA >>>

[archiwum.zegocina.pl] [parafiazegocina]