Nowi proboszczowie - 10.06.2016 r.

KS. BOGUSŁAW PASIERB MIANOWANY PROBOSZCZEM W ŻEGOCINIE - 10.06.2016

  10 czerwca 2016 roku serwis internetowy Diecezji Tarnowskiej poinformował, że w tym właśnie dniu  Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje dla nowych księży proboszczów. W spotkaniu uczestniczyli także kapłani przechodzący na emeryturę oraz ci, którzy  poprosili o zwolnienie z tych obowiązków z powodu choroby.
   Zmiany dotyczą ponad dwudziestu parafii, w tym Parafii Żegocina, do której przybędzie ks. Bogusław Pasierb, od 2008 roku proboszcz w Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza Rudy-Rysiach koło Szczurowej. Niektórzy nominowali księża byli już proboszczami, dla innych to nowe zadanie. 
   W końcu maja br. nowi kapłani diecezji tarnowskiej poznali swoje pierwsze parafie. Dziewiętnastu neoprezbiterów trafi do mniejszych parafii, w naszym, lipnickim dekanacie do Starego Wiśnicza przybedzie ks. Fabian Grębski. Księża neoprezbiterzy w parafiach pojawią się 27 sierpnia, natomiast stanowisko wikariusza parafialnego obejmą z dniem 1 września. Wielu kapłanów uda się na misje i na inne zagraniczne placówki duszpasterskie, a niektórzy rozpoczną studia.
   W Diecezji Tarnowskiej nastąpią jeszcze zmiany księży wikariuszy, które są planowane na 23 czerwca. Jak informuje serwis internetowy Diecezji około stu księży ma zmienić dotychczasowe placówki duszpasterskie.

Zwalniani proboszczowie.

Zwolnienie z funkcii proboszcza odbiera ks. Leszek Dudziak.

Uroczystość nominacji nowych proboszczów

 Ks. Bogusław Pasierb.

Uroczystość nominacji nowych proboszczów - Tarnów - 10.06.2016 r.

Źródło: www.www.diecezja.tarnow.pl oraz www.szczurowa.pl

Znamy już kolejne zmiany personalne w diecezji. Tym razem dotyczą wikariuszy.

   Bp Stanisław Salaterski 23 czerwca 2016 roku wręczył księżom nominacje wikariuszowskie na ich nowe parafie. Placówki obejmą pod koniec sierpnia 2016 roku. Co roku biskup diecezjalny dokonuje zmian personalnych w parafiach. Ostatnio mianował nowych proboszczów, a teraz posyła księży pełniących obowiązki wikariuszy na nowe parafie. Uroczyste wręczenie nominacji wikariuszowskich odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.
   W tym roku bp Andrzej Jeż dokonał ponad 100 zmian personalnych w diecezji. Biskupie dekrety wręczył księżom wikariuszom bp Stanisław Salaterski. Zmian byli pewni kapłani wyświęceni trzy lata temu, zgodnie z tradycją, że właśnie taki okres będzie trwała pierwsza ich praca duszpasterska w parafii.
   Księża obejmą nowe placówki duszpasterskie pod koniec wakacji, 27 sierpnia.

Do Żegociny - ks. Mateusz Nowak (z Tarnowa, bł. Karoliny) do Rzezawy - ks. Janusz Kras
Do Biesiadek z Grabna - ks. Paweł Krawczyk

[archiwum.zegocina.pl]

[parafia]