ŻEGOCIŃSCY KOLĘDNICY MISYJNI

Żegocińscy kolędnicy misyjni oraz ich opiekun ks. Józef Waśko przed kościołem parafialnym.

     Kolędowanie misyjne najmłodszych, należących do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, stało się już bożonarodzeniową tradycją. Od 11 lat wpisane jest w formację misyjną dzieci. Przygotowanie do tego przedsięwzięcia zaczyna się już w okresie Adwentu. Dzieci ofiarowują swoją modlitwę i dobre uczynki w intencji swoich dalekich rówieśników, którym przychodzą z pomocą, a także w intencji rodzin, do których pójdą dzielić się radosną nowiną. W tym też czasie razem z katechetami lub animatorami przygotowują gwiazdę, stroje kolędnicze i skarbonkę. Uczą się również kolęd oraz ról do misyjnej scenki.  W okresie Bożego Narodzenia dzieci zostają uroczyście posłane z kolędą misyjną. Dzielić się radością z narodzenia Jezusa to główny cel ich kolędowania.

     Takie właśnie posłanie miało miejsce w żegocińśkiej parafii 26 grudnia 2004 r. Siedem grup dziewczęcych z Żegociny i 3 grupy  mieszane z Rozdziela przebrane za anioły, mędrców, dzieci latynoamerykańskie, murzynki i inne postaci - uczestniczyło we mszy świętej o godz. 11.00 w Kościele parafialnym w Żegocinie. Mszę celebrował ks. proboszcz Leszek Dudziak, który pobłogosławił kolędników, prosząc równocześnie parafian o przyjmowanie ich w domach i składanie ofiar. Kolędowanie misyjne w tym roku przebiegało pod hasłem: Inzo Ya Luzolo - tzn. Dom Miłości. Fundusze zebrane przez dzieci przeznaczone zostaną dla dzieci z Konga, Boliwii, Haiti, Brazylii i Białorusi. Kolędnicy misyjni wędrowali po naszych miejscowościach przez 4 dni ( od 26.12 - 29.12. 2004 r.).  W kolędowanie zaangażowanych było około 70 dzieci z parafii, które nie zważając na trudne warunki atmosferyczne śpieszyły, aby pomóc innym dzieciom.

     8 stycznia 2005 r. dzięki uprzejmości ks. proboszcza Leszka Dudziaka - 50 dzieci - kolędników misyjnych wyjechało na spotkanie z ks. Stanisławom Budzikiem do Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie - Mościkach na VII Spotkanie kolędników misyjnych. Tam odbyła się msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa, wspólne kolędowanie, konkurs najładniejszych strojów kolędniczych, który wygrała grupa z Limanowej oraz pokaz filmu o szpitalu w Bagandou wybudowanym z ofiar zebranych przez kolędników.

Żegocińscy kolędnicy przed kościołem w Tarnowie - Mościskach. Prezentacja strojów na VII Spotkaniu Kolędników Misyjnych.

[wstecz]