8.12.2002

ODPUST W ŻEGOCIŃSKIEJ PARAFII

    Ojciec Tomasz Krawczyk dziękuje za zorganizowanie jubileuszu jego kapłaństwa.

      W niedzielę 8 grudnia 2002 roku parafianie z Żegociny świętowali podwójnie. Pierwszym powodem był odpust parafialny miejscowej parafii, która nosi imię Świętego Mikołaja Biskupa. Drugim 10-lecie pracy kapłańskiej Ojca Tomasza Krawczyka - kapucyna, który obecnie jest proboszczem jednej z parafii na Śląsku, ale urodził się w Żegocinie.
      Do odpustu, będącego ważnym wydarzeniem w życiu religijnym parafii, mieszkańcy Bełdna, Bytomska i Żegociny przygotowywali się poprzed udział w specjalnych nabożeństwach i parafialnej spowiedzi. Na niedzielną sumę, koncelebrowaną  przez trzech księży: proboszcza ks. prałata Antoniego Porębę, ks. Jana Gniewka i Jubilata o. Tomasza Krawczyka, przybyło tylu parafian i ich gości, że z trudem mieścili się w kościele. Przybyło też wielu księży z sąsiednich parafii oraz śląscy współpracownicy ojca Tomasza.

   Księża: T. Krawczyk, Jan Gniewek, A. Poręba

Przed kościołem po odpustowej sumie.

      Dopiero za zakończeniu mszy parafianie zainteresowali się ofertą stojących w pobliżu kościoła kilku odpustowych kramów. Chłód powodował, że nie stali tu długo. Najczęściej kupowano odpustowe cukierki. 

[wstecz]