aa.jpg (3906 bytes)

MIĘDZYGMINNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS II GIMNAZJUM

O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE

26 kwiecień 2002 r.

WYNIKI

Żegocina-Łąkta Górna 2:3
Trzciana-Rozdziele 3:1
Łąkta Górna-Trzciana 5:2
Żegocina-Rozdziele 8:0
Żegocina-Trzciana 1:0
Łąkta Górna-Rozdziele 7:2
 

KLASYFIKACJA

1. Łąkta Górna - 6 pkt.
2. Żegocina - 4 pkt.
3. Trzciana - 2 pkt.
4. Rozdziele - 0 pkt.
 

UCZESTNICY

rozdziele.jpg (6600 bytes)

PG Żegocina - oddział Rozdziele

trzciana.jpg (8153 bytes)

PG Trzciana

zegocina.jpg (9254 bytes)

PG Żegocina

      Turniej piłkarski w łąkcie Górnej - mecz gospodarzy z Rozdzielem.

     Z inicjatywy Henryka Wrony - nauczyciela wychowania fizycznego został zorganizowany Międzygminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Klas II Gimnazjum. Rozegrano go w hali sportowej szkoły w Łąkcie Górnej.

      Wzięło w nim udział cztery reprezentacje klas drugich gimnazjów w Żegocinie, Rozdzielu, Trzcianie i Łąkcie Górnej. Nie dojechała ekipa Publicznego Gimnazjum w Łapanowie. Wszystkie mecze turnieju, rozegranego systemem "każdy z każdym", sędziował Zbigniew Florkowski. Pojedynki były zacięte, a najciekawsze stoczyli drugoklasiści z Trzciany, którzy nieznacznie (0:1) ulegli kolegom z Żegociny oraz gospodarze, wygrywając 3:2 z Żegociną.

     Wszystkie swoje pojedynki wygrali gospodarze - drużyna łąkieckiego oddziału Publicznego Gimnazjum w Żegocinie i to właśnie oni odebrali z rąk wójta gminy Jerzego Błoniarza puchar za zwycięstwo. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy i piłki - nagrody ufundowane przez sponsorów: panią Emilię Maniak - właścicielkę Apteki w Żegocinie, dyrektorów szkół: Danutę Pączek (PG w Żegocinie) i Jana Rośka (PSP w Łąkcie Górnej) oraz pana Wiesława Kupca i Wójta Gminy Żegocina.

     Nagrodę specjalną za grę fair play, ufundowaną przez dyrektora Jana Rośka zdobyła drużyna z Rozdziela, którą prowadził mgr Roman Nożkiewicz. Statuetka piłkarza - nagroda dla najlepszego strzelca turnieju - stała się własnością Radosława Mikusa z Żegociny.

    - Jestem bardzo zadowolony z przebiegu turnieju. Moja drużyna trenowała intensywnie i w turnieju zagrała bardzo dobrze. Szkoda, że nie przybyła drużyna z Łapanowa, bo chcieliśmy z nią koniecznie zagrać. Wiele pojedynków stało na wysokim poziomie, a mecze dostarczyły kibicom sporo emocji. Bardzo dobry zespół zaprezentowała Trzciana. Myślę, że w przyszłym roku prowadzony przeze mnie UKS "Dwór" zorganizuje kolejny turniej. Może będzie to piłka ręczna dziewcząt - powiedział po zakończeniu meczów pomysłodawca i główny organizator turnieju Henryk Wrona.

Mecz - Łąkta - Rozdziele Mecz Łąkta - Rozdziele
Zakończenie imprezy = przemawia dyrektor Jan Rosiek. Wójt Jerzy Błoniarz wręcza swój puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny.
Kapitan Trzciany odbiera nagrody od sponsorki Emilii Maniak. Kapitan drużyny z Rozdziela odbiera puchar za grę fair play.

ZWYCIĘZCY

       Zwycięska drużyna - PG w Żegocinie - Oddział w Łąkcie Górnej.

Henryk Wrona i jego drużyna: Mariusz Banat, Dominik Matras, Łuksz Bujak i Marek Kamionka.

[wstecz]