KĘPA RALLY TEAM 2007

GÓRSKIE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA POLSKI - CISNA 12 - 13.05.2007

Kępa Rally Team w GSMP - Cisna 2007. Kępa Rally Team w GSMP - Cisna 2007.

    W dniach 11-13 maja zostały rozegrane wyścigi 2 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski - "Wyścig Górski Cisna 2007". Wystartowała w nich, po raz pierwszy w tym roku, nasza patronacka załoga "Kępa Rally Team". Paweł i Marek Kępowie na górskich drogach rywalizowali w klasie N-1600, w podjeździe pod górkę znanym z wcześniejszych startów samochodem Skoda Felicja.
    - Zawody mają nieco inną specyfikę niż rajdy, jest to dyscyplina polegająca na podjeździe krętą drogą pod górę w jak najszybszym czasie. W 2 dni rozgrywane są 2 osobne eliminacje. Na starcie zjawili się wszyscy aktualni mistrzowie Polski z Janem Kościuszko i Mariuszem Stecem na czele - relacjonuje Marek Kępa.

Kępa Rally Team w GSMP - Cisna 2007. Kępa Rally Team w GSMP - Cisna 2007.

    Wyścigi odbyły się na nowej trasie prowadzącej odcinkiem drogi krajowej nr 893 - od Cisnej do szczytu Góry Jabłońskiej (756 m) w Beskidach Wschodnich. Trasa o długości 4,350 km, różnicy wzniesień 196 m, posiada 25 zakrętów, w tym 15 prawych i 10 lewych. Zawody wygrał Mariusz Stec w Mitsubishi Lancer. nasi zawodnicy zajęli odpowiednio: Marek Kępa - 2 miejsce w klasie N-1600 / 31 w klasyfikacji generalnej 5 miejsce w grupie N, Paweł Kępa - 2 miejsce w klasie N -1600 /33 w klasyfikacji generalnej - 6 miejsce w grupie N.

Kępa Rally Team w GSMP - Cisna 2007. Kępa Rally Team w GSMP - Cisna 2007.

    Oto korespondencja Marka Kępy z tych zawodów:
    Start w zawodach potraktowaliśmy treningowo ponieważ mieliśmy długą przerwę w startach, a rajdów w najbliższym terminie nie ma, więc postanowiliśmy się pobawić w wyścigi. Zabawa jak się okazało bardzo dobra, świetna atmosfera, piękna choć do końca niewiadoma pogoda sprawiły, że start przebiegł całkiem pomyślnie. Samochód spisywał się bardzo dobrze, nad całością czuwał bacznie nasz serwis. Wyścigi górskie to bardzo ciekawa dyscyplina i przede wszystkim tańsza niż rajdy, odpadają koszty zapoznania z trasą, na których przeważnie robi się około 600 km !!! Przyznamy szczerze że, będziemy chcieli wystartować w kilku eliminacjach Mistrzostw Polski, jednak wcześniej zmienimy samochód. Skoda sprawuje się bardzo dobrze, ale jest dużo słabsza niż inne samochody w tej klasie i przy podjeździe pod górę czuć to szczególnie. Dlatego postanowiliśmy ją sprzedać, na rzecz innego auta, jeszcze nie wiadomo jakiego. Prócz wyścigów górskich będziemy chcieli również wystartować w Rajdach Pucharu Polskiego Związku Motorowego 2007, na pewno będą to Rajd Krakowski i Subaru oraz jakieś inne. Wszystko jednak zależy od sponsorów. Nadal poszukujemy bowiem firm,  które chciały by wspierać nasze starty. Start w wyścigu górskim umożliwiła nam firma Traffic-Rent [www.traffic-rent.com] za co bardzo dziękujemy!

PLANY NA 2007 ROK

     Jak na razie nie udało nam się wystartować w żadnej imprezie w sezonie 2007, na parę dni przed Rajdem Mazowieckim musieliśmy zrezygnować ze startu w rajdzie, z powodów finansowych. Niestety ciężko dogadać się ze sponsorami, nadal poszukujemy, rozmawiamy, ale jak do tej pory stoimy w miejscu. Chcemy pojechać wyścig górski. Jest to troszkę inna dyscyplina niż rajdy, ponieważ polega na podjeździe pod górę (Bieszczadzki Wyścig Górski w Cisnej). Start taki jest tańszy niż rajd. W ciągu weekendu rozgrywane są 2 eliminację i chcemy pojechać w obu, z tym, że w jednym dniu ja, a w drugim brat Paweł. Wyścig jest w maju (11-13). Wszystko się okaże niebawem. Poza tym na pewno rajd krakowski, rajd wawelski, zamkowy, tyski.????
    Jednak wszystko wyjdzie w trakcie sezonu. Jak wspominałem szukamy sponsorów, firm i przedsiębiorstw, które chciały by wspierać nasze starty.
                                                                             
                                                                                          Marek Kępa 5.04.2007

Powrót na stronę główną.

wstecz