V TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE
Żegocina 20 marca 2004 r.

Mecz STOLMONT Łapanów - Odboye Laskowa.

     W V Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie, rozegranym w sali gimnastycznej PSP w Żegocinie 20 marca 2004 roku, udział wzięło  5 zespołów. 

Eldox Laskowa - Bilsko Fatum Bochnia Oldboye Laskowa STOLMONT Łapanów Żegocina
"Eldox" Laskowa - Bilsko "Fatum" Bochnia "Oldboye" Laskowa "STOL-MONT"   Łapanów Żegocina
      Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" i do dwóch wygranych setów. Zawody sędziowali bracia: Stanisław i Kazimierz Bieda.
Mecz Łapanów - Bochnia. Eldox Laskowa - Bilsko - Żegocina.
   W pierwszym pojedynku turnieju zagrały zespoły z Bochni Łapanowa. To był bardzo wyrównany i zacięty mecz. Pierwszy set wygrali zawodnicy "Stol-Montu"
z Łapanowa, drugi "Fatum" Bochnia. W secie trzecim 15:11 wygrał Łapanów.
   Grająca w żółtych koszulkach młoda drużyna gospodarzy, w swoim pierwszym meczu uległa wyraźnie faworytowi turnieju, drużynie "Eldox" Laskowa - Bilsko w stosunku 0:2.

Mecz "Fatum" Bochnia - Żegocina 2:0.

     Po rozegraniu wszystkich pojedynków turnieju okazało się, że tegorocznym zwyciężcą została drużyna, która występ w zawodach rozpoczęła od porażki. Mowa o bocheńskim "Fatum".  Porażka 1:2 z "Stol-Motem" Łapanów nie przeszkodziła doświadczonym zawodnikom bocheńskiej drużyny w odniesieniu zwycięstwa w całym turnieju i zdobyciu Pucharu, który wręczył im osobiście Wójt Gminy Jerzy Błoniarz.  Kolejne miejsca w turnieju zajęli: II - "Eldox" Laskowa-Bilsko, III - "Stol-Mont" Łapanów, IV - Żegocina, V - "Oldboye" Laskowa. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiatkowe dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego, a trzy pierwsze dodatkowo puchary. Organizatorem zawodów, rozgrywanych przy niezbyt dużym udziale publiczności, było Centrum Kultury, Soortu i Turystyki w Żegocinie.

ZWYCIĘSKA DRUŻYNA - "FATUM" BOCHNIA

Puchar Wójta Gminy w Żegocinie - nagroda główna turnieju.  "Fatum" Bochnia.

     Drużyna "Fatum" Bochnia grała w składzie: Dariusz Maszewski, Grzegorz Zachara, Janusz Paweł, Piotr Borgosz, Krzysztof Świerblewski, Tomasz Urbański, Andrzej Zuzia.

ŻEGOCINA - IV MIEJSCE

Drużyna gospodarzy.

      Dla młodej i niedoświadczonej drużyny gospodarzy turniej był okazją do sprawdzenia się się w sportowej rywalizacji. Grająca w składzie: Grzegorz Pączek, Przemek Maliszczak, Marcin Czarnota, Filip Hejmo, Zygmunt Łękawa, Radosław Mikus zajęła czwarte miejsce, co nie zadowoliło ani samych zawodników, ani kibiców. Grali ambitnie, ale popełniali też dużo błędów, zwłaszcza w odbiorze serwów rywali. Tracili też sporo punktów po złych zagrywkach. Nieźle wychodziły im natomiast bloki oraz niektóre ataki. Okazja do rewanżu będzie za rok.

RELACJĘ Z UBIEGŁOROCZNEGO TURNIEJU MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ    >>>

[wstecz]