MISTRZOSTWA POWIATU BOCHEŃSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

ŻEGOCINA - 18.01.2005

     18 stycznia 2005 roku rozegrane zostały w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Żegocinie Mistrzostwa Powiatu Bocheńskiego w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych. Imprezie patronował Starosta Powiatu Bocheńskiego Ludwik Węgrzyn. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 30 reprezentacji gimnazjów z terenu powiatu. Przez siedem godzin toczyła się walka o indywidualne i drużynowe mistrzostwo powiatu oraz awans do dalszych rozgrywek gimnazjady. Rozegrano aż 316 pojedynków.

      Wśród gimnazjalistek indywidualnie wygrała reprezentantka żegocińskiegiej szkoły Natalia Dziedzic, która  w finałowej walce pokonała swoja młodszą siostrę Edytę. Trzecia była Ewelina Kluba z Publicznego Gimnazjum w Łapanowie. Awans do dalszej rundy rozgrywek uzyskały także: Natalia Kozak z Grobli, Joanna Mucha z Gawłowa oraz Danuta Wnęk z Lipnicy Murowanej. Wśród chłopców zdecydowanie najlepszym okazał się Sławomir Osika z Leszczyny, który należy do krajowej czołówki pingpongistów tej grupy wiekowej. Jego finałowy pojedynek z Mateuszem Kruczkiem z Tarnawy był jednak zacięty, zwłaszcza w pierwszym secie. Potem rutyna Sławka wzięła górę i cały mecz wygrał pewnie, podobnie jak wszystkie poprzednie mecze w tych zawodach. Pojedynek najlepszych tenisistów obserwowali m. in. goście: reprezentujący Starostwo Powiatowe w Bochni pan Andrzej Śliwa, Wójt Gminy w Żegocinie Jerzy Błoniarz oraz Dyrektorka Zespołu Szkół w Żegocinie Danuta Pączek.

    Zacięta była także rywalizacja drużynowa, choć zwycięstwo sióstr Dziedzic z Publicznego Gimnazjum w Żegocinie, nie jest zaskoczeniem, bo zaliczano je do faworytek imprezy. Zwycięstwo odnieśli także faworyci w grupie chłopców - gimnazjaliści z Leszczyny, choć w walce o zwycięstwo musieli toczyć zacięte pojedynki z kolegami z Tarnawy i Królówki.

    Organizatorzy zawodów zdecydowali rozegrać w jednym dniu zarówno konkurencje indywidualne, jak i drużynowe. Zawody trwały więc długo i zakończyły się około godziny 16.30. Dzięki finansowemu wsparciu Wójta Gminy w Żegocinie uczniowie, ich opiekunowie oraz sędziowie zawodów mogli posilic się drożdżówkami, napić się herbaty, a dorośli także kawy. Zanim najlepszym zawodnikom i drużynom wręczono dyplomy i puchary, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni, wszyscy uczestnicy imprezy mogli zobaczyć pokaz taneczny w wykonaniu dzieci i młodzieży ćwiczącej w CKSiT w Żegocinie pod kierunkiem pani Ełły Kruczek. Potem krótko do uczestników zawodów i nauczycieli zwrócili się zaproszeni goście. Pan Andrzej Śliwa - Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Bochni podziękował organizatorom za sprawne przeprowadzenie zawodów. Wójt Jerzy Błoniarz złożył zawodnikom  gratulacje i zaprosił ich do Żegociny na kolejne imprezy sportowe.

     Końcowym elementem zawodów było wręczanie dyplomów i pucharów, które wręczali: Andrzej Śliwa, Wójt Jerzy Błoniarz, Dyrektor Zespołu Szkół w Żegocinie - Danuta Pączek, nauczyciel wychowania fizycznego ZS w Żegocinie - Wojciech Wrona. Głównym organizatorem zawodów był Adam Dziedzic - Prezes Ludowego Uczniowskiego Szkolnego Klubu Sportowego w Żegocinie, któremu w tym trudnym przedsięwzięciu pomagali: Wojciech Wrona, Krzysztof Dziedzic oraz uczniowie żegocińskich szkół średnich. - Jestem zadowolony z tych zawodów, choć przeciągnęły się nieco dłużej niż planowałem. Poziom sportowy imprezy także był dobry, Cieszę się ze wsparcia Starostwa Powiatowego w Bochni, które sfinansowało zakup dyplomów i pucharów. Słowa podziękowania należą się także Wójtowi Żegociny, bo ufundował dla uczestników zawodów i ich opiekunów poczęstunek. Dziękuje także za udostępnienie obiektu oraz wsparcie organizacyjne pani dyrektor Danucie Pączek i uczniom, którzy wykonali bardzo dużo pracy, przygotowując sprzęt i pomagając w sędziowaniu - powiedział po zakończeniu imprezy Adam Dziedzic - grający trener trzecioligowej drużyny tenisa stołowego LUSKS Żegocina, wielki popularyzator tej dyscypliny sportu.

FOTOREPORTAŻ

Jeden z pojedynków gimnazjalistek. Pojedynek deblowy chłopców.
Mecz finałowy dziewcząt: Natalia Dziedzic - Edyta Dziedzic. Mecz finałowy chłopców: Mateusz Kruczek - Sławomir Osika.

Finał debla dziewcząt: Łapanów - Żegocina.

Wystep grupy tanecznej.

Wojciech Wrona ogłasza wyniki zawodów.

Dyplom, puchar i gratulacje dla Natalii Dziedzic.

Wójt Jerzy Błoniarz wręczył puchar Sławkowi Osice.

Adam Dziedzic (z lewej) - główny organizator zawodów oraz zaproszeni goście.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA - DZIEWCZĘTA

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA - CHŁOPCY

1. Natalia Dziedzic PG Żegocina 1. Sławomir Osika PG Leszczyna - gm. Trzciana
2. Edyta Dziedzic PG Żegocina 2. Mateusz Kruczek PG Tarnawa - gm. Łapanów
3. Ewelina Kluba PG Łapanów 3. Tomasz Tomala PG Mikluszowice - gm. Drwinia
4. Natalia Kozak PG Grobla - gm. Drwinia 4. Krzysztof Nowak PG Mikluszowice - gm. Drwinia
5. Joanna Mucha PG Gawłow - gm. Bochnia 5. Dawid Sabała PG Kobyle - gm. Nowy Wiśnicz
6. Danuta Wnęk PG Lipnica Murowana 6. Emil Mucha PG Królówka - gm. Nowy Wiśnicz
7. Justyna Mucha PG Gawłów - gm. Bochnia 7. Łukasz Dziedzic PG Królówka - gm. Nowy Wiśnicz
8. Bogusława Cygan PG Lipnica Murowana 8. Janusz Olszewski PG Łapanów

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA - DZIEWCZĘTA

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA - CHŁOPCY

1. PG  Żegocinie (Edyta Dziedzic - Natalia Dziedzic) 1. PG w Leszczynie (Sławomir Osika - Jakub Stabrawa)
2. PG Łapanów (Ewelina Kluba - Monika Jurczyk) 2. PG Tarnawa (Damian Wójcik - Łukasz Kruczek)
3. PG Gawłow (Joanna Mucha - Justyna Mucha) 3. PG Królówka (Jacek Lewicki - Łukasz Dziedzic)
4. PG Grobla (Natalia Kozak - Karolina Mikler) 4. PG Mikluszowice (Jacek Pląder - Krzysztof Nowak)
Uwaga: Klasyfikacja obejmuje po ośmiu czołowych zawodników i cztery drużyny. Awans do dalszych rozgrywek uzyskuje po sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek oraz po dwie drużyny.

GALERIA ZWYCIĘZCÓW

Natalia Dziedzic Sławomir Osika Edyta Dziedzic - Natalia Dziedzic Jakub Stabrawa - Sławomir Osika

[wstecz]