VII HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE

20.02.2005

Rozpoczęcie zawodów. Drużyny na zbiórce.

   Klub Sportowy "Beskid" Żegocina zorganizował 20 lutego 2005 roku VII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. W walce o to trofeum spotkało się osiem zespołów, w tym trzy z Żegociny. Kilka minut po godzinie dziesiątej drużyny ustawiły się na zbiórce. Powitał je główny organizaor imprezy - Prezes Zarządu KS "Beskid" Żegocina Lesław Oleksy. Powodzenia w sportowej rywalizacji w duchu fair play życzył Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, który nie będzie mógł brać udziału w zakończeniu turnieju. Od razu zaprosił więc sportowców do udziału w kolejnych imprezach organizowanych w Żegocinie.

Zawodników z wszystkich druzyn powitał Prezes KS "Beskid" Żegocina Lesław Oleksy. Powodzenia w sportowej rywalizacji życzył fundator pucharów - Wójt Jerzy Błoniarz.
Zawodników powitał Prezes KS "Beskid" Żegocina Lesław Oleksy. Powodzenia w sportowej rywalizacji życzył Wójt Jerzy Błoniarz.

    Drużyny, drogą losowania, podzielone zostały na dwie grupy. W grupie A grały: Żegocina I, Iva Iwkowa, Żegocina III oraz Lipnica II. W grupie B znalazły się natomiast: AKS Ujanowice, Żegocina II, Laskowa i Lipnica I. Zawody sędziowali panowie: Stanisław Dziadoń i Marek Zdziarski - obaj z Bochni. Pierwszym meczem turnieju był pojedynek "Ivy " Iwkowa z Żegociną III. Pierwszą połowę meczu zdominowali goście, którzy wygrali pierwszą połowę 3:0. Druga częśc tego meczu miała zdecydowanie odmienny charakter. Zaczęła dominować żegocińska młodzież, ale straty z I połowy okazały się zbyt duże. Końcowy wynik 6 : 3 dla gości z Iwkowej.

Zawody obserwowała grupa około stu osób - dominowała młodzież. Spotkania były przeważnie wyrównane, zacięte  i stały na niezłym poziomie.

      W kolejnych meczach padły następujące rozstrzygnięcia: Żegocina I - Lipnica II 3:3, Żegocina II - Lipnica I 3:1, Laskowa - Ujanowice 1:6, Lipnica II - Iwkowa 2:4, Lipnica I - Laskowa 3:2,  Żegocina I - Żegocina III 1:10, Żegocina II - Ujanowice 2 : 2, Lipnica II - Żegocina III 2:4, Lipnica I - AKS Ujanowice 1:8, Żegocina I - Iwkowa 5:10, Żegocina II - Laskowa 7:2.

Podział punktów w meczu Żegocina II - AKS Ujanowice. Padł remis 2:2. To niespodzianka ! Żegocina III pokonała Lipnicę II 4 : 2.

    W meczach półfinałowych spotkali się: zwycięzca grupy A, czyli "Iva" Iwkowa z drugą drużyna grupy B tj. Żegociną II. Po emocjonującym, stojącym na wysokim poziomie i bardzo zaciętym pojedynku, żegocinianie musieli uznać wyższość gości i przegrali 6:7. Równie zacięty i wyrównany był drugi mecz półfinałowy, w którym zwycięzca grupy B - AKS Ujanowice, dopiero w rzutach karnych wygrał z bardzo dobrze się prezentującą w tym turnieju Żegociną III. Było 2:2, a karnych 1: 0 dla gości. Tym sposobem w meczu o trzecie miejsce przyszło walczyć dwóm żegocińskim drużynom. Bardziej doświadczeni zawodnicy Żegociny II pokonali młodzież z Żegociny III 3:1. Mecz finałowy stoczyły ekipy AKS Ujanowice i "Iva" Iwkowa. Pewne zwycięstwo 7:4 odnieści zawodnicy z Iwkowej i to oni zwyciężyli w VII Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. Kapitanowi zwycięskiej drużyny Bartłomiejowi Wnękowu okazały puchar wręczył - w zastępstwie Wójta - Sekretarz Gminy Zbigniew Nożkiewicz. Puchary otrzymały także - druga i trzecia drużyna zawodów tj. AKS Ujanowice i Żegocina II (kapitan Piotr Bukowiec).

Ceremonia zakończenia zawodów i wręczenia pucharów. Sekretarz Gminy Zbigniew Nożkiewicz wręczył puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny - Bartłomiejowi Wnękowi.
Ceremonia zakończenia zawodów, ogłoszenia wyników i wręczenia pucharów. Pod niebecność Wójta wziął w niej udział Sekretarz Gminy Zbigniew Nozkiewicz. Zbigniew Nożkiewicz wręczył puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny - Bartłomiejowi Wnękowi z "Ivy" Iwkowa.

Puchar dla najlepszego strzelca turnieju Pawła Maciasia z "Ivy" Iwkowa

oraz najlepszego bramkarza Lesława Oleksego z Żegociny II.

Zwycięska drużyna "Iva" Iwkowa: Od lewej w pierwszym szeregu: Marek Gwóźdź, Bartłomiej Wnęk, Łukasz Jasnos, bramkarz Robert Grzesicki, Paweł Maciaś. W drugim szeregu: Jan Dzięgiel - członek zarządu klubu, Rafał Repetowski, Piotr Dzięgiel i trener Ryszard Płachta.

     VII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie należy uznać za udany. Drużyny, w większości grające w A-klasach, mogły sprawdzić formę przed szybko zbliżającym się sezonem ligowym. Była to ciekawa konfrontacja drużyn aż z trzech powiatów: bocheńskiego, brzeskiego i limanowskiego. - Zawody przebiegły sprawnie, bez wypadków i były rozgrywane w sportowej atmosferze. Słowa podziękowania należą się dyrekcji PSP w Żegocinie za bezpłatne udostępnienie sali oraz Wójtowi Gminy za ufundowanie pucharów, a także wszystkim, którzy pomogli mi w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej imprezy. Już teraz zapraszam do udziału w ósmym turnieju, który odbędzie się za rok - powiedział po zakończeniu zawodów Lesław Oleksy - prezes zarządu KS "Beskid" Żegocina - główny organizator imprezy.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ   >>>
IV TURNIEJ 2002 >>> TURNIEJ 2003 >>> TURNIEJ 2004 >>>

[wstecz]