IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
ŻEGOCINA 2.03.2002


    Uczestnicy turnieju na zbiórce.

     2 marca 2002 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych, zorganizowany przez Ludowy Uczniowski Szkolny Klub Sportowy w Żegocinie, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bochni, MOSiR Bochnia i wójtami gmin.
     Zainteresowanie zawodami przerosło oczekiwania organizatorów. Do udziału w turnieju zgłosiło się bowiem ponad 160 uczniów z 20 szkół podstawowych. Mecze rozgrywano na 12 stołach, ale i tak zawody trwały ponad 7 godzin i zakończyły się tuż przed godziną siedemnastą wręczeniem najlepszym zawodnikom przez Danutę Michaniak-Dutkiewicz - sekretarza Urzędu Gminy w Trzcianie i Jerzego Błoniarza - Wójta Gminy w Żegocinie dyplomów, medali i nagród rzeczowych, które ufundowali: Starostwo Powiatowe w Bochni, MOSiR Bochnia, Redakcja "Ziemi Bocheńskiej", Burmistrz Nowego Wiśnicza oraz wójtowie gmin: Lipnica Murowana, Łapanów, Łapanów, Trzciana i Żegocina.

      Sprawna organizacja zawodów, przy tak dużej liczbie uczestników, była możliwa dzięki prowadzącym te zawody: Adamowi Dziedzicowi - Prezesowi Zarządu LUSKS Żegocina (główny organizator zawodów), Janowi Adamskiemu - dyrektorowi PSP w Żegocinie, Wiesławowi Wolakowi - nauczycielowi WF w PSP w Żegocinie oraz współpracujących z nimi nauczycielom i opiekunom szkolnych ekip. Zawody sędziowali uczniowie z UKS "Błyskawica" w Żegocinie oraz niektórzy nauczyciele.
      Warto podkreślić fakt, że przy przeprowadzeniu tak długiej imprezy, nie zapomniano o wyżywieniu jej uczestników. Dzięki darowi Wójta Gminy w Żegocinie, zawodnicy i ich opiekunowie mogli zjeść w szkolnej stołówce posiłek.


FOTOREPORTAŻ

WYNIKI

[powrót]