VIII MIĘDZYŚWIETLICOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY ŻEGOCINA

ŁĄKTA GÓRNA 27.02.2005

     Już po raz ósmy rozegrano Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. Tak, jak poprzednio, miejscem rywalizacji przy zielonych stołach była Świetlica Wiejska w Łąkcie Górnej. Po raz pierwszy natomiast sędzia główny zawodów pan Krzysztof Dziedzic zdecydował, że wszyscy zawodnicy zagrają w jednej grupie. 19 chłopców i dwie dziewczyny grali systemem pucharowym. Turniej przebiegał więc szybko. W walce o trzecie miejsce Kinga Stańdo z Żegociny uległa po zacietej walce 1 : 3 koledze ze szkoły Krzysztofowi Tarkowskiemu i tym samym zajęła czwarte miejsce.

    Jej koleżanka Edyta Dziedzic z Żegociny szła przez turniej jak burza, pokonując po drodze wszystkich rywali. Najpierw wygrała z Grzegorzem Łąckim,  potem kolejno z Markiem Pytlem (ubiegłorocznym zwycięzcą), Pawłem Juszyczykiem (w roku poprzednim był drugi), Krzysztofem Tarkowskim i w finałowej walce z Pawłem Pytlem, którego pokonała 3 : 0. Przegrana z żegocińską gimnazjalistką nie jest żadną ujmą, bowiem Edyta należy do czołowych pingpongistek Małopolski w swojej kategorii wiekowej.

     Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy czołowych miejsc także nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Puchar zwyciężczyni wraz z serdecznymi gratulacjami wręczył Wójt Gminy Jerzy Błoniarz. Turniej został zorganizowany przez Świetlicę Wiejską w Łąkcie Górnej, kierowaną przez  Stanisława Grabowskiego, przy współpracy z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie (Dyrektor Mieczysław Kędra) oraz świetlicami w Rozdzielu (Anna Zelek) i Żegocinie (Krzysztof Dziedzic). Zabrakło reprezentantów świetlic z Bełdna i Bytomska.

WYNIKI:

1. Edyta Dziedzic - Żegocina

2. Paweł Pytel - Łakta Górna

3. Krzysztof Tarkowski - Żegocina

Miejsca 5-8: Bartłomiej Grabiasz (Łąkta Górna), Wojciech Pagacz (Łąkta Górna), Paweł Juszczyk (Łąkta Górna), Dawid Łagosz (Rozdziele).

 Czołowa czwórka turnieju: Edyta Dziedzic - I miejsce, Krzysztof Tarkowski - III, Paweł Pytel - II oraz Kinga Stańdo - IV.

Czołowa czwórka turnieju: Edyta Dziedzic - I miejsce, Krzysztof Tarkowski - III, Paweł Pytel - II oraz Kinga Stańdo - IV.

Do zobaczenia za rok !

[wstecz]