Domowa opieka medyczna

domowa-opieka-medyczna.png

INFORMACJA Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ dotycząca DOMOWEJ OPIEKI MEDYCZNEJ

Chcemy, żeby wszyscy pacjenci w Polsce, którzy mają dodatni wynik testu na koronawirusa, byli objęci zdalną opieką medyczną. Dzięki temu łatwiej będzie można uchwycić moment, gdy dochodzi

do pogorszenia parametrów pacjenta i powinien on jak najszybciej trafić do szpitala  - mówił podczas konferencji prasowej dotyczącej Domowej Opieki Medycznej (DOM) dr Adam Niedzielski, minister zdrowia. Po pierwszych trzech tygodniach realizacji programu DOM wprowadziliśmy konieczne zmiany dotyczące kryteriów kwalifikacji pacjentów. Najważniejsze zmiany to, że pacjenci, którzy ukończyli 55 lat są automatycznie włączeni do programu DOM.

Natomiast jeśli pacjent ma mniej niż 55 lat, wtedy, by otrzymać urządzenie: 

•   musi wypełnić formularz kontaktowy Pulsocare, który znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia:  https://form.govtech.gov.pl/ankieta/580284/formularz-pulsocare-dla-osob-ktore ukonczyly-55-rok-zycia.html  lub może zostać zakwalifikowany przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który jest zarejestrowany w systemie DOM. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej po otrzymaniu informacji, że u pacjenta zdiagnozowano COVID-19, na podstawie wywiadu medycznego, może go zakwalifikować do programu telemonitoringu. 

Dodatkową zmianą jaka została wprowadzona to to, że każdy kto posiada własny pulsoksymetr może włączyć się do programu DOM. 

Obecność pacjenta w tym programie powoduje, że opieka jest ciągła , dlatego zachęcamy Państwa do rejestrowania się do programu DOM oraz do włączania do niego pacjentów. Więcej informacji na stronie:  www.gov.pl/dom

Szanowni Państwo, bardzo nam zależy, aby z projektu DOM skorzystało jak najwięcej osób, dlatego zwracam się z serdeczną prośbą, aby udostępniali Państwo naszą animację o tym projekcie na swoich kanałach społecznościowych: 

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1333425558114365441?s=19  https://fb.watch/2cq2N54eig/

https://www.youtube.com/watch?v=5qJwGZTSHzc

Zwracam się również z ponowną prośbą o wsparcie naszych działań i wsparcie w komunikacji poprzez emisję spotu społecznego związanego z programem Domowej Opieki Medycznej.

Link do animacji, z którego można pobrać spot i go emitować: 

https://www.dropbox.com/s/1pfjacp09plzip0/mz%20pulsocare%20promo%20v5.mp4?dl=0

Kategorie
Komunikaty