„Trenuj jak żołnierz" – zaproszenie do projektu

kmirowska
04-05-2023

Mariusz Błaszczak, wicepremier-minister obrony narodowej zainaugurował projekt szkoleń dla środowiska cywilnego „Trenuj jak żołnierz”. Projekt jest skierowany do wszystkich, którzy chcą odbyć podstawowe wojskowe szkolenie i być przygotowanym, aby w razie zagrożenia bronić Ojczyzny.

W ramach „Trenuj jak żołnierz”, czyli rozszerzonej wersji projektu „Trenuj z wojskiem” każdy ochotnik może zgłosić się na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które pozwoli zapoznać się z wojskiem i nabyć podstawowe umiejętności wojskowe i obronne.

Projekt opiera się na dwuetapowej formule szkolenia:

 2-dniowe szkolenie organizacyjne w trybie weekendowym;

14-dniowe szkolenie w formie ćwiczeń wojskowych w przerwie wakacyjnej

Program tych zajęć jest skoncentrowany na zdobyciu umiejętności praktycznych, umiejętności posługiwania się bronią, udzielania pierwszej pomocy medycznej, podstaw walki wręcz, również przetrwania w trudnych warunkach. To wszystko w ramach programu, który kończy się przysięgą wojskową.

Szkolenie jest adresowane do osób, które ukończyły 18 lat i posiadają obywatelstwo polskie. Szkolenie jest bezpłatne, a jednostki wojskowe zapewniają w trakcie II etapu wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Szkolenie odbędzie się w oparciu o infrastrukturę 30 jednostek wojskowych na terenie całego kraju (uczestnik może wybrać dowolną z nich). Szczegóły na stronie projektu

Na terenie województwa małopolskiego szkolenie zostanie przeprowadzone w dwóch jednostkach wojskowych:

1. w 5.Batalionie Dowodzenia (ul. Krakowska 2, Rząska):

I etap: w dniach 06-07 maja br.

II etap: w dniach 06-19 sierpnia br

2. w 16.Batalionie Powietrznodesantowym (ul. Wrocławska 82, Kraków):

I etap: w dniach 09-10 czerwca br.

II etap: w dniach 16-29 lipca br.

Zapisy są prowadzone za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru pod adresem: www.trenujjakzolnierz.wp.mil.pl, istnieje również możliwość zgłoszenia się bezpośredni o do jednostki wojskowej przeprowadzającej szkolenie (osobiście, telefonicznie, mailowo).

Szczegółowe informacje na stronie projektu: https://www.wojsko-polskie.pl/articles/tym-zyjemy-v/trenuj-jak-zolnierz-nowe-szkolenie-dla-ochotnikow/


Kategorie
Komunikaty