TURNIEJ SOŁECTW O TYTUŁ MISTRZA GMINY ŻEGOCINA W PIŁKĘ NOŻNĄ 2021

kmirowska

W niedzielę 8 sierpnia odbył się organizowany od 2018 roku Turniej Sołectw o Tytuł Mistrza Gminy Żegocina w Piłkę Nożną. W szranki stanęły reprezentacje 4 sołectw: Bytomska, Łąkty Górnej, Rozdziela oraz Żegociny.

O godzinie 13:00, zawodników oraz kibiców powitał Wójt Gminy Żegocina Wojciech Wrona oraz Dyrektor CKSiT w Żegocinie Kamila Mirowska. Następnie rozległ się pierwszy gwizdek sędziego, którym rozpoczęto rywalizację systemem „każdy z każdym”.

Rozdziele – Bytomsko 0:2

Po 6 meczach, zwycięzcą po raz pierwszy w historii Turnieju zostali gospodarze – drużyna z Żegociny, z 7 pkt na koncie. Drugie miejsce zajęło sołectwo Bytomsko, które zdobyło 5 pk. Najniższe miejsce na podium wywalczyli ubiegłoroczni Mistrzowie – drużyna z Łąkty Górnej z 4 pkt na koncie.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a pierwsza trójka także medale oraz nagrody rzeczowe. Mistrzowie otrzymali również puchar. Nagrodzono także najlepszego strzelca turnieju, którym został Konrad Łękawa z Żegociny oraz najlepszego bramkarza turnieju, którym okazał się Szymon Ruman z Bytomska. Dekoracja i wręczenie nagród miało miejsce już na podwórku Nivea w Żegocinie, czym rozpoczęto Festiwal Sportu i Kultury.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji: Dyrektor SP w Żegocinie Pani Annie Rogali, Kierownikowi drużyny Beskid Żegocina – Panu Danielowi Dudzicowi oraz opiece medycznej – Pani Katarzynie Kaszubie.