W sobotę sprzątanie cmentarza na Biedroniówce

kmirowska
09-07-2019

W najbliższą sobotę 13 lipca o godzinie 9.00 rozpoczną się kolejne prace porządkowe na cmentarzu na Biedroniówce.  Przypomnijmy, że w maju br. z inicjatywy wójta Gminy Żegocina Wojciecha Wrony rozpoczęła się akcja czyszczenia cmentarza na Biedroniówce – pierwszego cmentarza parafialnego Żegociny. W pracach brało udział kilkanaście osób, a po całodniowym sprzątaniu udało się uporządkować południowo-zachodnią część cmentarza. 

– Zwracam się z apelem do mieszkańców o włączenie się do sprzątania cmentarza. Ponieważ ze względu na groby nie da się tam wjechać ciężkim sprzętem, przyda się każda para rąk do pomocy – mówi wtedy wójt Gminy Wojciech Wrona. 

Efektem końcowym prac ma być utworzenie lapidarium – wydzielonego miejsca, w którym zostaną zgromadzone wszystkie ocalałe nagrobki i ich fragmenty oraz krzyże. Warto pamiętać, że na cmentarzu tym znajduje się wyjątkowy zabytek – chłopski, kamienny nagrobek pochodzący z 1833 r. Jest to najstarszy zachowany nagrobek chłopski w Polsce.Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w tą szlachetną akcję!

Relacja z pierwszego etapu prac do przeczytania TUTAJ .

Wydarzenie na Facebooku: AKCJA SPOŁECZNA - ratujmy cmentarz na Biedroniówce

Kategorie
Komunikaty