Kto będzie mógł wziąć udział w projekcie?
Od 12 września zapraszamy wszystkie osoby:
- pracujące,
- które są związane z Małopolską (przez miejsce pracy, zamieszkania lub nauki)
- ukończyły 25 rok życia.
Zniesiony zostaje warunek posiadania maksymalnie średniego wykształcenia.
W rekrutacji mogą wziąć udział tylko te osoby, które dotąd nie były uczestnikami „Kierunku Kariera”. Nie ma możliwości skorzystania z usług projektu po raz drugi.
Z czego można skorzystać?
Doradztwo zawodowe
Projekt „Kierunek Kariera” daje możliwość skorzystania z Bilansu Kariery, usługi doradztwa zawodowego. Dla osób o sprecyzowanych celach edukacyjno-zawodowych, czyli znających swoje potrzeby szkoleniowe, doradca przeprowadza jedno spotkanie w formie podstawowego Bilansu Kariery. Jeśli natomiast, w opinii doradcy, cele edukacyjno-zawodowe nie są zbieżne z planami zawodowymi lub uczestnik chce upewnić się jakie umiejętności i kompetencje posiada, doradca proponuje pogłębioną formę Bilansu Kariery, która minimalnie obejmuje 2 spotkania. Do tej pory z usługi podstawowego Bilansu Kariery skorzystało prawie 35 tys. Małopolan, na wersję pogłębioną zdecydowało się ponad 3 tys. osób.
Dofinansowanie do szkoleń i kursów
Na spotkaniu z doradcą zawodowym uczestnik może zamówić max. 180 bonów o łącznej wartości 2700 zł, do wykorzystania na szkolenia ogólne: językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy czy z zakresu zarządzania projektami. Wkład własny uczestnika wynosi 15% wartości zamawianych bonów.
W przypadku chęci opłacenia studiów podyplomowych z bonów, jeśli zajęcia rozpoczynają się wcześniej niż możliwe jest przystąpienie do projektu (data spotkania z doradcą zawodowym ustalona przy rejestracji do projektu), prosimy o kontakt z Anitą Całką: anita.calka@wup-krakow.pl .
Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne pod adresem: https://kierunek.pociagdokariery.pl/